Choď na obsah Choď na menu
 


JUDr. Lívia Škultétyová, vedúca Odboru volieb a referenda Ministerstva vnútra, http://www.minv.sk/?odbor-volieb-a-referenda alebo: http://www.civil.gov.sk/archiv/p02/p02-06.shtm, tel.: 02/ 485 923 10, tel./ fax.: 02/ 433 335 52, ovr.svs@mvsr.vs.sk, sekretariát: 02/ 485 923 11, tel./ fax.: 02/ 433 335 52

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Test, just a test

(Willisden, 30. 10. 2018 7:34)

Hello. And Bye.

what does penis taste like

(nseo-sw.men, 25. 10. 2018 1:13)


Somebody essentially help to make critically articles I'd state. That is the very first time I frequented your website page and thus far? I surprised with the research you made to create this actual publish incredible. Great activity!
what does penis taste like nseo-sw.men/how-to-quickly-lose-weight/08483-what-does-penis-taste-like.html

Hello! How can I contact Administration?

(Nikkadut, 15. 9. 2018 15:58)

Hello! How can I contact Admin?
vfgrR55438

Hello! How can I contact Admin?

(Nikkadut, 10. 9. 2018 10:06)

Hello! How can I contact Admin?
vfgrR55438

Test, just a test

(vennnile, 8. 9. 2018 4:34)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(etiol, 8. 9. 2018 4:33)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(xaipheira, 5. 9. 2018 9:13)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(eliali, 5. 9. 2018 4:40)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(cynengefl, 1. 9. 2018 2:22)

Hello. And Bye.

Hello

(RobertSerie, 5. 5. 2018 17:08)

Hi!

(JesusHog, 25. 4. 2018 11:41)

Hi!

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(MashaRow, 11. 12. 2017 22:52)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(JuliezDyext, 27. 11. 2017 1:27)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com and over 8.4 million other types!
You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

dotaz

(Ondrejková, 6. 10. 2014 14:26)

Je možné pred voľbami za starostu obce dávať si podpisovať súhlas od obyvateľov, že ho budú voliť ?

Soňa,

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 8. 6. 2010 8:45)

nepredpokladám, že by túto stránku navštevovala zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie.

Pokiaľ ide o voľbu s prenosnou volebnou schránkou, prakticky to tak chodí, že niekto z okruhu zdravotne odkázaného nahlási túto žiadosť priamo v deň volieb vo volebnej miestnosti príslušnej okrskovej volebnej komisii.

Môžete tak samozrejme urobiť aj vopred nahlásením na obecný úrad, v mestách na organizačný odbor mestského úradu alebo úradu mestskej časti. Lenže ide o článok naviac a Váš odkaz by sa mohol stratiť.

Máte pravdu v tom, že kontakty aspoň na obvodné volebné komisie by mali byť na webe. Možno aj niekde sú. Zatiaľ som riešil sčasti len to, že chýbajú aj kontakty na členov ústrednej volebnej komisie (Sú len na odbor volieb Ministerstva vnútra, aj tie sa dajú ťažko nájsť). Tie, ktoré som zistil, som uviedol na tejto stránke. Dúfam, že pred novembrovými komunálkami už bude robiť túto stránku tím ľudí a pozisťujeme kontakty na všetky mestské volebné komisie a aj na väčšie obecné.

Keď som bol predsedom okrskovej komisie, z vlastnej iniciatívy a na vlastné náklady som napísal a rozmnožil malé oznámeniz voličom o možnosti voľby s prenosnou urnou a uviedol tam aj tel. číslo, ktoré fungovalo len v deň volieb, ako aj môj mobil. Mal som šťastie, že aj poštárka bola ochotná tieto oznámenia zdarma (za jednu kávu) všade doručiť.

Oproti tomu, keď som bol nahlásiť moju mamu pre voľby a chcel som od zapisovateľky telefónne číslo, nie jej mobil, ale pevnú linku, ktorú mali v miestnosti, nechcela mi to dať, že vraj to číslo je tajné. Nezmysel! A išlo mi len o to, aby sme mohli zavolať, keby nemohli prísť v dohodnutom čase, aby mama nebola celý zvyšok dňa napätá v očakávaní.

Ak chcete, uveďte Soňa, v ktorom ste okrese, pokúsim sa zistiť kontakt na Vašu obvodnú volebnú komisiu.

zdravotne postihnutý volič

(Soňa, 7. 6. 2010 11:08)

Dobrý deň. Jeden praktický dotaz - akým spôsobom, kedy a komu je potrebné nahlásiť zdravotne postihnutého voliča, za ktorým by mali prísť členovia okrskovej komisie s volebnou urnou do miesta bydliska? Na webe som našla len zmienku, že niekto z okolia nahlási takéhoto voliča komisii v deň volieb - je to postačujúce? Ak nie, ako treba postupovať? Keďže na webe nie sú žiadné kontakty ani len na okresné volebné komisie, prosím o telefón, v prípade, že je to relevantné

Voličský preukaz

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 21. 5. 2010 9:49)

Silvia,

toto nie je stránka, ktorú by bola povinná súdružka Škultétyová (ktorá si myslí, že môže porušovať volebné zákony, lebo je tam na ministerstve ešte z čias tzv. socializmu) sledovať.

Zákon o voľbách do NR SR (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:D4IEIC-TD80J:www.minv.sk/%3Fzakony_mvsr%26subor%3D22247+%22Osobitn%C3%BD+zoznam+voli%C4%8Dov,+ktor%C3%AD+nemaj%C3%BA+trval%C3%BD+pobyt+na+%C3%BAzem%C3%AD%22&cd=12&hl=sk&ct=clnk&gl=sk) hovorí:

§ 9
Voličský preukaz

(1) Voličovi, ktorý nebude môcť voliť vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, vydá obec na jeho žiadosť voličský preukaz a zo zoznamu voličov ho vyčiarkne s poznámkou o vydaní voličského preukazu.

(2) Žiadosť podľa odseku 1 podáva volič osobne alebo prostredníctvom ním splnomocnenej osoby. Volič môže požiadať o vydanie voličského preukazu najskôr 30 dní, najneskôr však dva dni predo dňom volieb v úradných hodinách obce. Obec vydá voličský preukaz v deň podania žiadosti. O vydaných voličských preukazoch vedie obec evidenciu.

(3) Tlačivá voličských preukazov dodá obci Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (ďalej len "ministerstvo"). Tlačivo voličského preukazu musí mať ochranné prvky.

(4) Voličský preukaz oprávňuje voliča na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek inom volebnom okrsku.

Najjednoduchšie by teda bolo, ak by ste písomne splnomocnili niekoho v Piešťanoch, aby Vám ten voličský preukaz vyzdvihol. Zákon nehovorí o tom, či podpis na Vašom splnomocnení musí alebo nemusí byť úradne overený. Ale je takmer isté, že ak by pre ten voličský preukaz išiel napr. niekto z Vašich blízkych (Ak máte pas, môžte im naviac nechať občiansky preukaz, prípadne ho aspoň skopírovať), navyše s Vašou písomnou žiadosťou, že by žiadny problém nerobili. Doporučujem Vám tam predom zavolať - na organizačný odbor. Ak nikoho z blízkych alebo známych v Piešťanoch obťažovať nechcete, zákon žiaľ termínom "osobne" chce vylučovať podanie podanie žiadosti poštou. Je to asi mienené ako ochrana samospráv pred výdavkami a prácnosťou s posielaním voličských preukazov. Ale to sa mi javí ako nezmysel a buzerácia občanov, ktorí takto musia posielať napr. svojich starších rodičov na úrad. Keďže však aj na úradoch bývajú, na rozdiel od pracovníkov Ministerstva vnútra, ktorí vypracúvajú návrhy volebných zákonov a poslancov, ktorí ich majú schvaľovať, ale nemajú čas ani na to, aby si návrhy zákonov prečítali, môžte sa skúsiť telefonicky dohodnúť, že Vám to pošlú aj na základe Vašej písomnej žiadosti (príp. notársky overenej). Ak by sa bránili, že nechcú porušiť zákon, môžete žiadosť formulovať tak, že v nej splnomocníte prevzatím Vášho voličského preukazu práve pracovníka na mestskom úrade, s ktorým by ste telefonovali, ktorý to teda má "na starosti." A jemu, potom už žiadny zákon nebráni, aby Vám voličský preukaz poslal na Vašu adresu v B. Bystrici

Prosba

(Silvia, 20. 5. 2010 22:35)

Dobrý deň. Mám problém a bola by som rada, keby ste mi ho pomohli vyriešiť. Rada by som išla voliť, lenže trvalé bydlisko mám v Piešťanoch, ale momentálne žijem v Banskej Bystrici. Voličský preukaz sa mi nedá vybaviť z dôvodu, že Mestský úrad nie je cez víkend otvorený. Vzhľadom k tomu, že cez týždeň som pracovne vyťažená, do Piešťan sa mi dá prísť len cez víkend. Záleží mi na tom, aby som išla voliť, preto Vám píšem s prosbou, či by ste mi vedeli poradiť s mojim problémom. Dá sa ísť voliť v Banskej Bystrici aj bez voličského preukazu? Môžem to nejak vybaviť? Vopred ďakujem.

Vážený pán Jano z Lehoty

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 12. 11. 2009 14:58)

Ústredná volebná komisia sa naozaj z veľkej časti na webe skrýva. Aj preto snme otvorili túto stránku, aby sme ju aspoň čiastočne odhalili. Môžte si byť však istý, že súdružka Škultétyová túto rubriku venovanú špeciálne jej osobe nečíta.
Na tejto adrese je viacero kontaktov aj na členov ÚVK, doporučujem poslať to všetkým a aj telefonovať. Samozrejme, neanononymne. Podľa možností, zoberte si na odoslanie mailov, aj na telefonáty najmenej dvoch dôveryhodných svedkov. Lebo títo sú schopní zaprieť aj nos medzi očami. A aj to robia. :-(

Sťažnosť

(Jano, 12. 11. 2009 14:11)

Vážený pán minister. Čo to máte za bordel na vašom ministerstve. Chcem sa sťažovať na zneužívanie volebného moratória , na žial na vebe sa úspešne skrývajú. Napriek polhodinovom hľadaní som nenašiel adresu na komisiu.A ne som sám(Ústredná volebná komisia sa na webe skrýva) to je okdkaz na vebe. Chcem oznámiť že v obci Lehota pod Vtáčnikom si starosta napriek moratóriu vysiela v miestnom rozhlase naďalej svoje propagandistické šoty, pričom je kandidátom do volieb. Dúfam že to bezodkladne posuniete na UVK a dáte to do poriadku. Včetne informácií o adrese na UVK

Nepodarilo sa mi to odoslať na ministerstvo, ale našiel som vašu adresu