Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakty na členov a zapisovateľku Ústrednej volebnej komisie

 

Kontakty na administráciu tejto stránky o voľbách, volebných stranách, volebných programoch, kandidátoch, politike všeobecne:

 

NAJ.sk

Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:


 

karolnagy77@gmail.com, 048/ 414 70 36, Orange: 0915/ 561 368, O2: 0949/ 417 065

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nové komunálne voľby

(Informátor, 23. 11. 2011 21:11)

v sobotu 31. marca 2012: http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1

Udaje do katalogu poslancov

(Ing. Arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá, 22. 11. 2011 16:39)

Ing. Arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá,dizajnér, pritikorupčná aktivistka,
(ZMENA ZDOLA)

Národnosť: slovenská
Stav: naštvaný občan

Štúdium:

* 1980 – Fakulta architektúry, Slovenská technická univerzita Bratislava
* 1989 – Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava
* Academie of Fine Arts, Praha
* Staatliche Akademie der bildenden Künste, Stuttgart

Zamestnanie: dizajnér

Občianske a ochranárske aktivity pred rokom 1989:

* Strom života
* SZOPK Slovenský zväz ochrancov prírody a krajiny
* BICYBA Bicyklová Bratislava

Občianske aktivity po roku 1989:

Verejnosť nahlas - petícia 14 000 občanov a kampaň ÚCHO - Územie chránené občanmi - živá reťaz Bratislavčanov za záchranu Lesíka Krasovského, (zatiaľ stojí polovica lesíka), založenie OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa, odstránenie cesty cez Sad Janka Kráľa z územného plánu, Kúp
si 1m2 parku - kampaň proti výpredajom mestských pozemkov pod cenu, Kampaň proti neoprávnenej štátnej pomoci
Spolupráca na kampaniach s viacerými MVO a poslancami samosprávy MČ v Petržalke:
zverejňovanie faktúr a zmlúv na webe samospráv, presadzovanie transparentných elektronických aukcií,
presadzovanie bezpečných bicyklových trás na území Petržalky,
spoluorganizátorka ÚCHO II. Tatry-Tichá a Kôprová dolina, Bicyklová demonštrácia na Devíne, iniciatíva OKO za zachovanie prírody v Petržalke-lesopark Veľký Draždiak,
OI Za ekologickú a efektívnu dopravu,
Lineárny park - ochrana prírody okolo Chorvátskeho ramena, Koncert na podporu slovenských občianskych iniciatív a MVO a záchranu PKO- Verejnosť 2008 - Za slušnosť a zákonnosť v tejto krajine...

Nominácia a členstvo v participačných a kontrolných orgánoch:

* člen protikorupčnej pracovnej skupiny siete EKOFÓRUM
* člen monitorovacieho výboru na kontrolu eurofondov (Operačný program pre Bratislavský kraj )
* člen monitorovacom výbore programu UNDP pre Slovensko

VIDEO:
www.youtube.com/watch?v=H9tulLg8eEM&feature=player_embe


www.ekoforum.sk
www.sad-janka-krala.sk
www.petrzalka.otvorene.sk

Ad: Tatranská Javorina

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 2. 12. 2010 19:52)

1. Ak politicke strany nemaju v obci kandidatov alebo nedeleguju svojich ludi do okrskovych volebnych komisii, doplni clenov okrskovych komisii do počtu 5. V tom pripade mozu byt aj všetci členovia z jednej politickej strany,

2. Ak nemaju politicke strany v obci svojich priaznivcov, m§žu delegovať za členov okrskovych komisii aj sympatizantov inych, im blizkych, alebo akychkolvek inych stran, napr. aj tej, ktoru spominate,

3. Každá politická strana môže delegovať aj 5 členov do jednej volebnej komisie, okrskovej, miestnej, aj obvodnej. § 11, odsek 4: "Volebné komisie sa utvoria Z ROVNAKĚHO počtu zástupcov politických strán ..." NIKDE v zákone sa teda nepíše o jednom členovi z každého politického subjektu. Znamená to teda, že každá strana mohla delegovať:

a) jedného člena + jedného náhradníka pre prípad, že aj najmenej ďaľšie 4 strany delegujú po jednom členovi,

b) dvoch členov + náhradníkov pre prípad, že najmenej dve ďaľšie strany delegujú tiež po dvoch členoch a žiadna iná strana by nedelegovala ani jedného člena (V tom prípade by mala komisia 6 alebo 8 členov)

c) troch členov + náhradníkov pre prípad, že najmenej jedna ďaľšia strana deleguje tiež po troch členoch a žiadna iná strana by nedelegovala ani jedného člena (V tom prípade by mala komisia 6 členov)

d) piatich členov + náhradníkov pre prípad, že žiadna iná strana nedeleguje žiadneho člena.

Aj keď, nie je isté, že by strana takýto postup obhájila, keďže § 13, § 14, § 14a, § 15 hovoria len o jednom členovi z každej strany.

zmanipulovanie hlasov

(obcan, 2. 12. 2010 17:53)

ospravedlnujem sa za moju nespravne polozenu otazku, ja som len laik co sa tyka tychto veci a s pravnikom som sa este ohladom tejto veci nerozpraval.
Este raz Vam dakujem za Vas cas a Vasu odpoved...s pozdravom

Ad: zmanipulovanie hlasov

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 2. 12. 2010 16:07)

Asi som mal ešte uviesť, že volebnú sťažnosť v zmysle § 59 - § 63c Zák. 38/1993 je nutné podľa § 20, odsek 2 priložiť aj Vaše splnomocnenie zastupovaním Vás nejakého advokáta alebo komerčného právnika.

Samozrejme, žiadny súd v demokratickej alebo kvázidemokratickej krajine, akou je od r. 1989 aj (Česko)Slovensko nerozhodne o ničom, len na základe toho, že si to praje 10% alebo hoci aj 100% občanov. Prakticky ani žiadny súd na svete nerozhodne o ničom bez dôkazov alebo svedkom.

Takú otázku, že "Potrebujem svedkov, alebo stacia len podpisy 10% opravnenych volicov" by žiadny právnik nepoložil, ani taký, čo v živote nevidel volebný zákon, zákon o obecnom zriadení, či zákon o konaní pred ústavným súdom...

zmanipulovanie hlasov v meste Sahy

(obcan, 2. 12. 2010 12:52)

Dakujem Vam za odpoved, este taka mala otazocka Potrebujem svedkov, alebo stacia len podpisy 10% opravnenych volicov. Dakujem

Ad: zmanipulovanie hlasov v meste Sahy

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 1. 12. 2010 8:36)

Žiadať vyhlásiť voľby za neplatné môže na Ústavnom súde:

a) politická strana, ktoá mala v obci aspoň jedného kandidáta
b) kandidát, ktorý získal aspoň 10% hlasov
c) najmenej 10% oprávnených voličov volebného obvodu

zmanipulovanie hlasov v meste Sahy

(jozef, 29. 11. 2010 22:10)

dobry den, ja by som sa chcel informovat ohladom zmanipulovania hlasovacich listkov a nepravoplatnych volbach. Bolo mi dane na vedomie, ze jeden z kandidatov na post primatora rozdaval peniaze (10 euro) romskym obcanom den pred volbami, aby ho volili, alebo aby len vlozili do urny prazdny hlasovaci listok, ktory potom jeho zastanci vo volebnej komisii doplnili zakruzkovanim kandidata, ktoreho chceli aby vyhral. Kazdy je rozhorceni lebo ludia vedia ze oni zvolili druheho kandidata a nie toho ktory vyhral. Co robit v takomto pripade, ako to dokazat, alebo na koho sa obratit, aby sa volby zopakovali a neboli zmanipulovane. Dakujem

Tatranská Javorina

(Občania, 28. 11. 2010 19:31)

Prosím Vás ako je možné, že vo volebnej komisii boli 3 členovia z 5 príbuzný ( 2 manželky a 1 švagor) kandidátov na poslancov do obecného zastupiteľstva. A je v poriadku že všetci členovia volebnej komisie sú členovia jednej politickej strany ( KDH )?

Sliepkovce

(Občan, 28. 11. 2010 16:52)

Ako je možné že v obci Sliepkovce(okr.Michalovce)sa do obecného zastupitelstva dostali dva policajti ktorých nominovala politická strana(presnejšie SDKU-DS)?To policajt može byť členom politickej strany?

OHAJ

(FACEBOOK, 27. 11. 2010 13:26)

Vsetko sledujeme !

Nejasnosti ohľadom volebných lístkov

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 27. 11. 2010 12:11)

Vážený pán Mačko,

Vaše obavy aj oprávnené podozrenia vyplývajú hlavne z toho, že máme BLBÉ zákony o voľbách, konkrétne aj o týchto komunálnych. Lajdáckych ministrov všetkých politických tričiek, ktorí vedia len kritické, slušné návrhy na opravu zákonov vymazávať z internetu a hádzať do koša, ak sa pošlú na papieri. A ktorí odmietajú aj do budúcnosti brať do úvahy návrhy aj obyčajných občanov.

A v dôsledku všetkých poslancov, všetkých tričiek a médií za 20 rokov, ktorí na to kašlú.

Zákon v tejto veci hovorí v § 19, odsek 2, že: "(predseda) miestne volebnej komisie, ktorý zabezpečí bezodkladne (vyhlásenie o vzdaní sa kandidáta) spôsobom v mieste obvyklým."

Tým spôsobom sa myslí spravidla len umiestnenie do vývesnej skrinky pred obecným úradom.

Na šťastie komentár Ministerstva vnútra hovorí v tejto veci viac:

"Zakotvuje sa povinnosť predsedovi volebnej komisie zverejniť túto skutočnosť v záujme informovanosti voličov, a to podľa možnosti čo najrýchlejšie, a to takým spôsobom, aby oznámenie splnilo svoj cieľ. Najúčinnejším sa zdá byť UVEREJNENIE TAKÉHOTO OZNÁMENIA PRIAMO PRED VOLEBNOU MIESTNOSŤOU ALEBO VO VOLEBNEJ MIESTNOSTI ZA ZÁSTENOU."

Hlasovacie lístky nie sú upravené - to je práve jeden z najväčších nezmyslov zákona, že zákon nedovoľuje okrskovej komisii, aby napr. meno kandidáta, kandidátov, ktorí sa vzdali alebo boli odvolaní preškrtnúť, hoci mnohé obce si tlačia hlasovacie lístky sami alebo ich tlačia na obvodnom úrade, čo by stačilo aj deň pred voľbami - už bez kandidátov, ktorí sa vzdali.

Máte právo žiadať, aj prostredníctvom Vášho zástupcu v okrskovej komisii, aby dali to oznámenie aj za plentu. Ďalej aj to, aby aj ústne informovali každého voliča o kandidátoch, ktorí sa vzdali, najmä ak ich nie je veľa, alebo je len jediný. Zákon to neprikazuje, ale ani nezakazuje, a je to v ZÁUJME ZÁKONA, ako sa píše aj v citovanom komentári, aby oznámenia splnili svoj cieľ, ktorým je samozrejme to, aby sa podľa možností o tom dozvedeli všetci voliči a nikto nestratil svoj hlas zakrúžkovaním kandidáta, ktorý sa vzdal - o tom sa dozvieme večer, koľko takých bolo - a nemuselo byť.

Nikto a žiadny zákon tiež nebráni, aby ste sa niektorí obyvatelia striedali pred volebnou miestnosťou a informovali ľudí, že dotyčný kandidát odstúpil a aby si to prečítali ešte aj pri vstupe do budovy.

LEN NIKTO - A ANI NIK NESMIE VZHĽADOM K MORATÓRIU UŽ INFORMOVAŤ OBČANOV O TOM, V KOHO PROSPECH KANDIDÁT ODSTÚPIL.

nejasnosti ohľadom volebných lístkov

(Anton Mäčko, 27. 11. 2010 8:42)

Dobrý deň, som obyvateľ obce Sučany okres . Martin.
V našej obci sa vzdal kandidatúry na post starostu obce jeden kandidát. O vzdaní sa kandidatúry v prospech iného kandidáta. O tejto udalosti je len malý oznam na volebnej miestnosti. Hlasovacie lístky nie sú upravené a ani široká voličská verejnosť obce nebola dostatočne o tejto udalosti informovaná. Preto sa chcem spýtať, či sa náhodou nejedná o porušenie volebného zákona a ak áno, dávam podnet na ÚVK o zjednanie nápravy.

komunalne volby

(Marko Jozef, 26. 11. 2010 14:41)

Dobry den,

chcem sa informovat či náhodou neporušuje zákon kandidát na post starostu obce ak ponúka nákup v ktoromkoľvek pohostinstvbe alebo obchode v obci v hodnote 3 eura v den volieb, v prípade že sa zúčastní volieb. Podľa mojich doterajších informácii kanditát nesmie v den volieb a 24 hodin pred volbami nijak manipulovat alebo vytvárať reklamu pre kandidátov. Dakujem.

Obvodná volebná komisia VV

(Admin, 26. 11. 2010 8:37)

Zapisovateľ: Kravec Dušan, Ing., 057/ 446 27 15, 0918/ 824 920
Predseda a členovia obvodnej volebnej komisie v deň volieb: 057/ 446 27 28

volby 2010

(Čorbova, 25. 11. 2010 7:27)

Prosím o kontakt na obvodovú volebnú komisiu vo Vranove.

Ad: Kandidát MŠ

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 23. 11. 2010 16:08)

§ 11, odsek 2 Zákona o obecnom zriadení:

"Funkcia poslanca je nezlučiteľná s funkciou

...
b) zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený,
c) štatutárneho orgánu rozpočtovej organizácie alebo príspevkovej organizácie zriadenej obcou, v ktorej bol zvolený,...

a riaditeľky MŠ sa to týka prinajmenej raz, ak nie až trikrát, ale to už viete lepšie Vy, alebo priamo ona. Podľa môjho názoru, po zvolení môže zostať pracovať ako zástupkyňa novej riaditeľky, ale nech si to radšej preverí. Iste sa takéto prípady riešia veľmi často. Nemohla by pracovať priamo na Obecnom úrade, ale MŠ, myslím, aj keď jej zriaďovateľkou je obec má vlastnú právnu subjektivitu, takže to obmedzenie sa asi týka len štatutára.

Kandidát MŠ

(Vierka, 23. 11. 2010 15:07)

Môže kandidovať riaditeľka MŠ za poslanca obecného zastupiteľstva? Zriaďovateľom materskej školy je Obec, v ktorej kandiduje za poslanca obecného zastupiteľstva, materská škola má právnu subjektivitu.

Ad: falsovanie vysledkov

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 10. 11. 2010 18:17)

Vážený pán Busa,

táto stránka nepatrí ústrednej volebnej komisii. Podľa všetkého, musíte si voľby vo Vašj obci ustrážiť sami. Pozrel som si Vašu web stránku. Ešte ani nevedia, že budú nejaké voľby. Tobôž, aby dali priestor pre prezentáciu sa všetkým kandidátom. Ak by ste mali záujem, mohol by som takúto stránku, akú som vytvoril z podobných dôvodov občanom inej obci, vytvoriť bezplatne aj Vám: http://www.cejkov.estranky.sk. Už len na Vás by záležalo, aby ste stránku napĺňali obsahom.

falsovanie vysledkov

(busa jan, 10. 11. 2010 12:13)

v obci rimavska sec uz viac ako 10 rokov su sfalsovane vysledky skoro vsetkych volieb obyxvatelia obce ziadame od ustrednej volebnej komisie vyslat pozorovatela no nie clena SMK, nie ozrana a nie podplatitelneho korupnika a cudujeme sa ze nas zakon dovoluje kandidovat osobe ktora porusila volebny zakon a musia sa zopakovat volby a zas sa sfalsovala za starostu a pocas vecere nie len seba ale aj rodinnych a priatelov za poslanca hamba pre takyto benevolentny zakon kde vitazia nekorektna koruptni bezharakterny ludia volby z roku 2006 sa museli opakovatv roku 2008 a zas boli sfalsovane tak ze cele volebne obdobie sedela tam zena ktora nrmala legitimaciu na tento post ale nas demokraticky zakon ako sa zda prospieva zlocincom