Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakty na členov a zapisovateľku Ústrednej volebnej komisie

 

Kontakty na administráciu tejto stránky o voľbách, volebných stranách, volebných programoch, kandidátoch, politike všeobecne:

 

NAJ.sk

Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:


 

karolnagy77@gmail.com, 048/ 414 70 36, Orange: 0915/ 561 368, O2: 0949/ 417 065

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nejasnosti ohľadom volebných lístkov

(Anton Mäčko, 27. 11. 2010 8:42)

Dobrý deň, som obyvateľ obce Sučany okres . Martin.
V našej obci sa vzdal kandidatúry na post starostu obce jeden kandidát. O vzdaní sa kandidatúry v prospech iného kandidáta. O tejto udalosti je len malý oznam na volebnej miestnosti. Hlasovacie lístky nie sú upravené a ani široká voličská verejnosť obce nebola dostatočne o tejto udalosti informovaná. Preto sa chcem spýtať, či sa náhodou nejedná o porušenie volebného zákona a ak áno, dávam podnet na ÚVK o zjednanie nápravy.

komunalne volby

(Marko Jozef, 26. 11. 2010 14:41)

Dobry den,

chcem sa informovat či náhodou neporušuje zákon kandidát na post starostu obce ak ponúka nákup v ktoromkoľvek pohostinstvbe alebo obchode v obci v hodnote 3 eura v den volieb, v prípade že sa zúčastní volieb. Podľa mojich doterajších informácii kanditát nesmie v den volieb a 24 hodin pred volbami nijak manipulovat alebo vytvárať reklamu pre kandidátov. Dakujem.

Obvodná volebná komisia VV

(Admin, 26. 11. 2010 8:37)

Zapisovateľ: Kravec Dušan, Ing., 057/ 446 27 15, 0918/ 824 920
Predseda a členovia obvodnej volebnej komisie v deň volieb: 057/ 446 27 28

volby 2010

(Čorbova, 25. 11. 2010 7:27)

Prosím o kontakt na obvodovú volebnú komisiu vo Vranove.

Ad: Kandidát MŠ

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 23. 11. 2010 16:08)

§ 11, odsek 2 Zákona o obecnom zriadení:

"Funkcia poslanca je nezlučiteľná s funkciou

...
b) zamestnanca obce, v ktorej bol zvolený,
c) štatutárneho orgánu rozpočtovej organizácie alebo príspevkovej organizácie zriadenej obcou, v ktorej bol zvolený,...

a riaditeľky MŠ sa to týka prinajmenej raz, ak nie až trikrát, ale to už viete lepšie Vy, alebo priamo ona. Podľa môjho názoru, po zvolení môže zostať pracovať ako zástupkyňa novej riaditeľky, ale nech si to radšej preverí. Iste sa takéto prípady riešia veľmi často. Nemohla by pracovať priamo na Obecnom úrade, ale MŠ, myslím, aj keď jej zriaďovateľkou je obec má vlastnú právnu subjektivitu, takže to obmedzenie sa asi týka len štatutára.

Kandidát MŠ

(Vierka, 23. 11. 2010 15:07)

Môže kandidovať riaditeľka MŠ za poslanca obecného zastupiteľstva? Zriaďovateľom materskej školy je Obec, v ktorej kandiduje za poslanca obecného zastupiteľstva, materská škola má právnu subjektivitu.

Ad: falsovanie vysledkov

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 10. 11. 2010 18:17)

Vážený pán Busa,

táto stránka nepatrí ústrednej volebnej komisii. Podľa všetkého, musíte si voľby vo Vašj obci ustrážiť sami. Pozrel som si Vašu web stránku. Ešte ani nevedia, že budú nejaké voľby. Tobôž, aby dali priestor pre prezentáciu sa všetkým kandidátom. Ak by ste mali záujem, mohol by som takúto stránku, akú som vytvoril z podobných dôvodov občanom inej obci, vytvoriť bezplatne aj Vám: http://www.cejkov.estranky.sk. Už len na Vás by záležalo, aby ste stránku napĺňali obsahom.

falsovanie vysledkov

(busa jan, 10. 11. 2010 12:13)

v obci rimavska sec uz viac ako 10 rokov su sfalsovane vysledky skoro vsetkych volieb obyxvatelia obce ziadame od ustrednej volebnej komisie vyslat pozorovatela no nie clena SMK, nie ozrana a nie podplatitelneho korupnika a cudujeme sa ze nas zakon dovoluje kandidovat osobe ktora porusila volebny zakon a musia sa zopakovat volby a zas sa sfalsovala za starostu a pocas vecere nie len seba ale aj rodinnych a priatelov za poslanca hamba pre takyto benevolentny zakon kde vitazia nekorektna koruptni bezharakterny ludia volby z roku 2006 sa museli opakovatv roku 2008 a zas boli sfalsovane tak ze cele volebne obdobie sedela tam zena ktora nrmala legitimaciu na tento post ale nas demokraticky zakon ako sa zda prospieva zlocincom

Kontakt na predsedu ÚVK

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 4. 11. 2010 12:23)

Predseda ÚVK pre komunálne voľby: NAGY KAROL, JUDr.Revolučná štvrť 969/27, 924 00 Galanta, tel.: 0903/ 348 659, karolnagy@gmail.com (delegovaný stranou Most - Híd)

Ad: Kandidáti za poslancov MsZ

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 27. 10. 2010 9:32)

Predpokladám, že Vám ide o kandidátov v meste Banská Bystrica. Pre potreby komunálnych volieb sa mesto člení na volebné obvody a tie na volebné okrsky. V niektorých mestských častiach je vytvorených viacero volebných obvodov, iným mestským častiam alebo bývalým mestským častiam, či bývalým obciam pre nízky počet obyvateľov neprináleží ani jediný volebný obvod.

Podľa § 16, odseku 7 "Kandidát pre voľby do toho istého obecného (mestského) obyvateľstva môže kandidovať iba v jednom volebnom obvode." A podľa toho istého paragrafu, ods. 10 "Kandidát na poslanca obecného (mestského) zastupiteľstva musí mať trvalý pobyt v obci, v ktorej kandiduje.

Kandidáti spravidla kandidujú v tom volebnom obvode, v ktorom majú trvalý pobyt. NIE JE TO VŠAK PODMIENKOU. Keďže v každom volebnom obvode môže každá strana navrhnúť "najviac toľko kandidátov, koľko má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených poslancov", stáva sa, že strana niekedy navrhne kandidátov aj pre iné obvody, samozrejme, občanov tej iste obce. Rovnako, aj nezávislý kandidát si môže sám zvoliť, za ktorý obvod chce kandidovať.

Trochu odlišne je to upravené v Bratislave a v Košiciach, kde sa konajú voľby do miestnych zastupiteľstiev a za starostov mestských častí akoby osobitne (aj s osobitnými hlasovacími lístkami), kde môže byť kandidátom len občan s trvalým pobytom v danej mestskej časti. V rámci mestskej časti zase môže mať trvalý pobyt v ktoromkoľvek obvode, ak má príslušná mestská časť viac volebných obvodov.

Kandidáti za poslancov MsZ

(Dušan Struhár, 27. 10. 2010 7:53)

Chcel by som vedieť, či musia mať kandidáti za poslancov do MsZ bývať v tej mestskej časti, za ktorú kandidujú?

Ad: Veritel

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 9. 2010 8:11)

V tom prípade Vám doporučujem, aby ste sa obrátili na krajského predsedu Most-Híd, či na ústredie. Táto stránka im nepatrí, tak ako nepatrí žiadnej inej politickej strane.

veritel

(juraj andel-veritel, 18. 9. 2010 2:53)

Nemam problem dolozit svoje tvrdenie mam not.ov.zmluvu plus zmenku.Cast mojich tvrdeni si mozno overit na kataster portal.A jedna z firiem kde doticny konatelom dodnes nezap.zamestnancom vyp.ani odvody.Ale ked tak nad tym rozmyslam tak z neho bude idealny polityk.

Ad: Veriteľ

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 18. 9. 2010 2:37)

Pán veriteľ, ak sa nemôžete podpísať a doložiť svoje tvrdenia, budem musieť Váš príspevok vymazať.

podvodnik

(veritel, 18. 9. 2010 1:24)

Ako je mozne,ze v svojej strane vymenujete ako okr.zastupcu Rolanda Koncza?Je mozne,ze ma na svoj byt 5 tazob a neurekom dalsich veritelou kam pozriete sami podvod a dlzoba.Ved taky clovek tam nema co robit co sa nestiti obrat cloveka odkazaneho na inv.vozik.

Celkom objektívny článok

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 15. 9. 2010 21:01)

k tomu tlačovému zákonu: http://www.hovorca.sk/menu/uvod/news_list/actual/news/pravo-na-opravu-a-na-odpoved/

Doporučujem predsa len, aby sa niekto v článku "nestratil": Rozlišujme "právo na opravu," ktoré bolo vždy a ktoré nik nenamieta a "právo na odpoveď," ktoré bolo v čase vzniku myšlienky referenda so 6 otázkami pre vtedajšiu opozíciu také odsúdeniahodné.

6. otázka

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 15. 9. 2010 20:56)

Súvisí s novelou tlačového zákona z r. 2008. Dovtedy mal každý právo na opravu v prípade uverejnenia nepravdivých údajov. Odvtedy sa popri práve na opravu zaviedlo aj právo na odpoveď. Okrem strohého redakčného oznámenia môže takto uplatniť právo dotknutá strana (fyzická osoba, firma, aj štátny orgán) aj na uverejnenie ňou napísanej odpovede v rozsahu článku, ktorý namieta.

Vtedajšia opozícia, ktorú podporovali viac - menej všetky médiá vykrikovala, že politici poplatní vláde SR začnú zaplavovať denníky a médiá svojimi výtvormi a právo na odpoveď zneužívať. Dokonca išli tak ďaleko, že sa pokúšali vládu vydierať, že jej nedajú ani jediný hlas v parlamente na podporu Lisabonskej zmluvy. Boli by sme jedinou krajinou v EÚ, ktorá by blokovala túto zmluvu nahrádzajúcu európsku ústavu. Hoci v EÚ má 12 štátov zakotvené právo na odpoveď. Vo Francúzsku má dokonca každý právo na odpoveď aj v prípade uverejnenia pravdivých informácií.

Obavy alebo umelo vyvolávaná panika (SME v deň schválenia vyšlo s prvou stranou celou bielou) sa nepotvrdili. Žiadne noviny takými odpoveďami zaplavené neboli. A nikto z občanov použitých aj týmto k nenávisti voči Ficovi by nevedel dnes povedať jediný príklad zneužitia tlačového zákona. To však SaSi v roku 2008, kedy začali zbierať podpisy pod petíciu za refrendum ešte nemohli vedieť.

Otázka

(Betka, 15. 9. 2010 20:08)

Vysvetlí mi niekto jednoducho a obyčajnému človeku zrozumiteľne 6.otázku referenda? Vôbec jej nerozumiem a k tomu som v Okskovej komisii pre referendum. Len nech nikto nežiada vysvetlenie...

ZMARENÉ VOĹBY

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 14. 6. 2010 18:11)

Čítajte: http://www.volby.estranky.sk/clanky/clanky/horsky

Vážený pán volič z Dolného Ohaja,

(Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, 14. 6. 2010 18:09)

áno, nepochybujem, že podobný bordel bol vo veľmi mnohých okrskoch. Všetci sú tam hlavne kvôli prachom a v obvodných a ústrednej komisii si robia len srandu z voličov, ktorým tak ako Vám, mne a mnohým iným záleží na zákonnosti. Starajú sa len o to, aby aj oni mali honoráre - a vyššie. Verím, že voľby budú zopakované. Asi najhoršie, čo robili, že tisíckam ľudí neumožnili vôbec voliť.