Choď na obsah Choď na menu
 


Kontakty na členov a zapisovateľku Ústrednej volebnej komisie

 

Kontakty na administráciu tejto stránky o voľbách, volebných stranách, volebných programoch, kandidátoch, politike všeobecne:

 

NAJ.sk

Celá stránka je interaktívna. Kontaktovať sa teda môžete aj komentárom ku ktorémukoľvek článku (podstránke, v každom zobrazení). Všeobecný komentár môžete vložiť aj v tejto rubrike alebo prostredníctvom e-mailu, telefónu:


 

karolnagy77@gmail.com, 048/ 414 70 36, Orange: 0915/ 561 368, O2: 0949/ 417 065

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kontakt

(Martin, 30. 4. 2010 18:46)

Dobrý deň neviete mi poradiť kde mám dat podnet ked mám podozrenie že istá strana má v jednej okrskovej volebnej komisií človeka ktorý je aj na ich kandidátke? Pokial viem to volebný zákon zakazuje.
martin.miticky@centrum.sk

Volba zo zahranicia-p. Chanečkovi

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 29. 4. 2010 8:39)

Vazeny pan Chanecka, chano@mail.t-com.sk,

zial, uz je neskoro, po termine 23. aprila, kedy najpozdejsie mohla Vasa dcera dorucit ziadost o volbu postou zo zahranicia.
Nezostava jej nic ine, iba pricestovat v den volieb, ak ma slovenske statne obcianstvo a trvaly pobyt na uzemi SR. Alebo si vybavit v mieste trvaleho pobytu volicky preukaz a v den volieb volit v ktorejkolvek okrskovej miestnosti. Keby bola stihla dosrucit ziadost do 23. aprila, mohla, ale aj nemusela mat trvaly pobyt v SR. Teraz je to uz na tento trvaly pobyt viazane. Ak ho nema, mozno by ho este stihla si vybavit. Ak byvate napr, na vychode, a ona by mala cas odskocit si napr. iba do Bratislavy, mozno by Vam po znamosti vydali na nu volicsky preukaz aj keby osobne v predstihu pred volbami domov nepricestovala.
Pisem Vam aj na e-mail.

Volby zo zahraničia

(Chanečka Miroslav, 28. 4. 2010 14:50)

Mám dceru vo Welse. Akým spôsobom a aký je postup keď sa môže zučastniť volieb.
Ďakujem
Informáciu prosím zaslať na chano@mail.t-com.sk

K voľbe mimo bydliska

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 25. 4. 2010 15:47)

Adresy volebných miestností (okrskov) budú včas pred voľbami, aj počas volieb uverejnené vo všetkých obciach na úradných tabuliach a väčšinou aj na internete.

Voľba mimo bydliska

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 25. 4. 2010 15:44)

Vážená Ildikó Ganzerová,

podobne, ako pri predchádzajúcich parlamentných voľbách, aj v týchto Vám stačí v termíne medzi 13. májom 10. júnom požiadať na obecnom (mestskom) úrade o vydanie voličského preukazu. Ten Vám musí byť vydaný, ak je stránkový deň v deň podania. S voličským preukazom a podľa možností aj s občianskym potom môžete voliť v ktoromkoľvek volebnom okrsku (Aj v tom Vašom, ak by ste si to medzitým rozmysleli). Tamojšia volebná komisia Vás dopíše do zoznamu voličov, keď sa dostavíte do volebnej miestnosti, Vaša obec (mesto) Vás predtým vyčiarkne zo zoznamu voličov, ale to už nie je Vaša starosť. podstatné je vyžiadať si a vyzdvihnúť si voličský preukaz a potom odovzdať ho okrskovej komisii v mieste, kde sa rozhodnete využiť svoje volebné právo.

Do 10. júna môže občan požiadať na obecnom (mestskom) úrade o vydanie voličského preukazu.

otazka

(ildiko ganzerova, 24. 4. 2010 21:24)

zaujimalo by ma, ako sa da volit mimo savojho bydliska v parlamentnych volbach 2010,vdaka,Ganzerova.

Podnet pre ÚVK.

(Svätopluk Koceľ, 17. 3. 2010 13:01)

Touto cestou žiadam Ústrednú volebnú komisiu SR, pre parlamentné voľby 2010, aby „Kapurkovú stranu“ vyradila zo zoznamu politických strán uchádzajúcich sa o priazeň voličov v parlamentných voľbách 2010, nakoľko táto strana podviedla Ministerstvo vnútra SR pri jej zaregistrovaní za politickú stranu aj tým, že v tom istom čase zaregistrovala na patentovom úrade logo „Kapurkovej strany“ ako logo na alkoholické nápoje.

Aj tá skutočnosť, že táto strana uvádza iba jedného kandidáta, ktorý už teraz vyhlasuje, že v prípade zvolenia mandát odmietne, jasne dokazuje, že táto strana nie je politickou stranou, ale iba reklamnou agentúrou odetou do maškary politickej strany.

V záujme ochrany majestátu parlamentných volieb 2010, túto stranu je potrebné z volieb vylúčiť a na viac nevrátiť je vstupný príspevok a to za klamanie Ministerstva vnútra, ako aj na výstrahu ostaným reklamným agentúram, ktoré by sa po vzore tejto agentúry, pokúšali zneužiť majestát parlamentných volieb na výrobu ich reklamného produktu.

Za pochopenie vopred
ďakujem: Občan SR Svätopluk Koceľ.

Máj odváhu byť statočným.

(Rudo, 24. 2. 2010 20:08)

Tý o ktorých sa nehovorí sa im podarilo v globálnom meritku vytvoriť to,čo robili v malom počas celej svojej historie-vydierať národy sveta,zadlžovať ich a žiť na ich úkor.Aj unás sa im podarilo za učinnej pomoci KDH ,SDKU a SMK SaS a taktiež ich médií.Demokráciaje vporiadku, pokial robite to čo vám povieme.Nie je vporiadku,keď si zvolite niekoho,kto sa nám nepáči.To realizujú oni.Nadľ im podľa ich skutkov a podľa ničomnosti ich výmyslov.Odplať im podľa diela ich skutkov,odmeň ich podľa zásluhy.Preto majte odváhu sa obslúžiť vlastným rozumom.Nie podľa supotníkov z KDH.SDKU.SMK a SaS,Ktorí sú oslepení leskom zlatého teľaťa.

oprava

(brat Andrej, 16. 2. 2010 14:02)Strana Sloboda a Solidarita je liberálnou stranou, čo znamená okrem iného aj
to, že sme za dôslednú odluku cirkvi od štátu. Nemáme špecifický vzťah k
žiadnej z cirkvi na Slovensku a vierovyznanie považujeme za výsostné osobnú
záležitosť každého z nás. S politikou by sa však podľa nášho názoru viera
miešať nemala.


S pozdravom

Martin Poliacik

Páčil sa mi program SaS.A tak ako kresťan katolik som túto stranu oslovil. Odpoveď Vám dávam do pozornosti. Táto strana zavádza občanov. Kresťan katolik v tejto strane nemá čo hľadať. Kto si prečíta túto správu a cez to všetko sa začlení do tejto strany automatický sa exkomunikuje z Katpolíckej cirkvi. Liberalizmus v súčastnej dobe je to isté ako satanizmus.To si musi uvedomiť každy kresťan katolik,ktorý sa cití byť ukotvený v Kristovi.Ja márne hľadam kontakt na KĽS. Chcem vedieť jej program.Hľadám stranu, ktorá chce občanom priviesť Pána Ježiša takého, akým v skutočnosti je.Mnoho tzv. politických strán Pána Ježiša vykresľuje ako karikatútu. Ak niekto pozná mailovú adresu na túto stranu prosím, nech ma kontaktuje na assisi@post.sk
Váš brat Andrej.

upozornenie

(brat Andrej, 16. 2. 2010 13:56)Strana Sloboda a Solidarita je liberálnou stranou, čo znamená okrem iného aj
to, že sme za dôslednú odluku cirkvi od štátu. Nemáme špecifický vzťah k
žiadnej z cirkvi na Slovensku a vierovyznanie považujeme za výsostné osobnú
záležitosť každého z nás. S politikou by sa však podľa nášho názoru viera
miešať nemala.


S pozdravom

Martin Poliacik

Páčil sa mi prigram SaS.A tak ako kresťan katolik som túto stranu oslovil. Odpoveď Vám dávam do pozornosti. Táto strana zavádza občanov. Kresťan katolik v tejto strane nemá čo hľadať. Kto si prečíta túto správu a cez to všetko sa začlení do tejto strany automatický sa exkomunikuje z tejto politickej strany.Liberalizmus v v súčastnej dobe je to isté ako satanizmus.To si musi uvedomiť každy kresťan katolik,ktorý sa cití byť ukotvený v Kristovi.Ja márne hľadam kontakt na KĽS. Chcem vedieť jej program.Hľadám stranu, ktorá chce občanom priviesť Pána Ježiša takého, akým v skutočnosti je. Ak niekto pozná mailovú adresu na túto stranu prosím, nech ma kontaktuje na assisi@post.sk
Váš brat Andrej.

žiadost o zaradenie medzi politikov

(Ján Kvasnička, 9. 1. 2010 16:56)

Touto cestou žiadam o zaradenie medzi politikov v ramci strany SaS ,kandidoval som za stranu vo volbach Vuc 2009 som riadnym clenom strany .moj kontakt na facebook -http://www.facebook.com/profile.php?ref=name&id=1098792825
moj mail :janokvasnicka@gmail.com
V strane posobim ako okresny sef okresu ILAVA

Ano, asi máte pravdu,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 27. 11. 2009 20:38)

hoci nie som zo Zemplína a ani z Prešovského, či Košického kraja. Doporučujem Vám poslať sťažnosť bezodkladne na ústrednú volebnú komisiu a podľa možností dať do podpísať aspoň dvom ďaľším ľudom, ktorý takúto nedovolenú kampaň tiež videli. Podľa môjho súkromné=ho názoru nestačí však, ak sa pán Chudík pretŕča v TV, alebo ak napr. poklepkáva nejaký základný kampaň a iným spôsobom sa mediálni mágovia pokúšajú podsunúť priemernému divákovi, akým je tento pán nepostrádateľný. Hoci aj tu by sa asi dalo poukázať na časove neprimeraný priestor, ktorý v TV má - priamo pred voľbami. Ak v TV priamo hovorí, že to bude, ak ho zvolia, či dokonca on alebo ktokoľvek iný priamo nabáda na jeho voľbu, to by už bolo silnejšia káva, aj pre políciu a prokuratúru.
Na tejto adrese - http://www.volby.estranky.sk/clanky/volby-do-vuc-2009/vuc9 nájdete množstvo telefonických a iných kontaktov. Doporučujem Vám poslať e-mail na všetky naraz do ustrednej volebnej komisie.
Ďakujem za pochopenie, že my im to v závale práce a bez podrobnejších informácií preposielať nebudeme a ďakujeme aj za informáciu - pre ostatných čitateľov.

ohľadne kampane cez moratórium

(Betka, 27. 11. 2009 20:21)

Dobrý deň.Myslím, že dnes je už moratórium aj včera bolo a v TV Zemplín,ktorá vysiela skoro v celom zemlpíne sa veselo propaguje kandidát na župana v prešovskom kraji pán Chudík v rozhovore a v reportáži.Tak nech každý kandidát doržiava rovnako zákony.´Dakujem

Obvody a okrsky

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 15. 11. 2009 14:29)

Neviem odkiaľ čerpáte svoje informácie, ale na stránke ŠU SR sú zatiaľ len výsledky podľa obvodov a krajov. Volebný obvod Sobrance má účasť 41,95.

Horný Vadičov nie je obvod, ale obec vo volebnom obvode Kysucké Nové Mesto, ktorá má jeden, možno viac volebných okrskov. Celkove v obvode KNM bolo 32,94%.

Až keď budú uverejnené všetky výsledky podľa volebných okrskov, budeme môcť zistiť, v ktorých obciach bola prípadne vyššia účasť než v Hornom Vadičove.

otázka??!

(jozef Pavlusík, 15. 11. 2009 13:07)

Ako je možné že najvyššiu účasť v percentách vykazujú Sobrance viac ako Horný Vadičov kde bola účasť 48,2%!!!!!!

Vážená pani Omama,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com , 13. 11. 2009 16:46)

pokiaľ ide o kontakt na ÚVK, nepredpokladám, že by dnes zasadali, najviac kontaktov asi nájdete v článku na tejto stránke. Skúste to aj s e-mailom, iste si tí internetovo gramotní zoberú so sebou na komisiu aj svoje laptopy.
Preč sa neobrátite vo veci strany SMER na tú svoju stranku, prinajmenej na Vášho zástupcu v ÚVK?
Lenže, keď sa neodvážite podpísať, ani nenájdete nikoho takého v obci, pochybujem, že by sa niekto Vaším podnetom seriózne zaoberal. Ak sa niekto nájde, budem rád, ked o tom napíše, aj o tom, kde sa sťažoval, a ako sťažnosť riešili, hoci aj po voľbách.
Ďakujem za pochopenie.

moratorium

(omama, 13. 11. 2009 16:21)

Dobrý deň.Celý deň sa snažím dopátrať k telefonickému kontaktu na ústrednú volebnú komisiu,no nešlo to.Nikto na informačke ho nenašiel. Viem si voľný čas predstaviť využiť aj ináč,len mi nedá poukázať na moc poniektorých pánov,ktorí sú pri moci.Všade sa už od včera hovorí o začiatku volebného moratória. My obyčajní ľudia sme pochopili,o čo ide a zastavili sme propagáciu našich volebných letákov a predvolebnej kampane.No dnes som sa stretla s tým,že strana SMER si drzo dala dnes 13.11.2009 cez odpoludňajšie hodiny,keď sa na to všetci prizerali,vylepovať plagáty so svojími kandidátmi na poslancov do žilinského samosprávneho kraja.Ide o obec Lietavská Svinná.Tak ako je to potom so zákonom?Je to pravda,že ho máme vlastne preto,aby sme ho porušovali???Strana Smer si robí kampaň v čase zákazu na úkor nás,ostatných kandidátov.Kto má na toto dosah??Má vôbec význam apelovať na túto skutočnosť?Bude sa riešiť tento problém?Aký postih bude vyvodený voči strane Smer?Pochybujem,že vôbec nejaký bude.Veď o tom je celé naše Slovensko.Patrí len poniektorým vyvoleným.A my nižšia vrstva sa musíme prizerať a v teple svojich príbytkov rozjímať :" Má význam ísť voliť? Veď keď tak nad tým premýšľam, o všetkom je už rozhodnuté.Či nie?"

Terezka,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 13. 11. 2009 13:05)

ďakujem za Tvoj hodnotný a vecný príspevok. Publikovali sme ho aj ako článok "Nechápajúca volebná komisia" (Len titul sme doplnili). Tam som Na Teba aj reagoval: http://www.volby.estranky.sk/clanky/clanky/nechapajuca

Štatistické spracovanie

(Tereza, 11. 11. 2009 13:51)

Dobrý deň , chcela by som vedieť , prečo okresná volebná komisia v Kežmarku nebude brať prednostne spracované výsledky volieb do VÚC aj cez program štatistického úradu , vraj budeme všetci čakať ako tam prídeme. Viete, keď sa po prvý krát skúšalo, boli sme 3 zapisovateľky v okrese, ktoré sme si dali tú námahu a spracovali sme výsledky okrskovej komisie aj cez program aj ručne a tým sme vlastne ukázali , že nám to veľmi dobre frčalo. Postupne nás síce bolo viac zapisovateliek , ktoré to robili duplicitne , čiže aj cez program aj ručne, ale aj tak nás nebolo až tak veľa. Ja som zástancom toho , že ak uľahčíme ŠÚ plynutejší priebeh sčítavania mali by sme byť uprednostnení . Veď keď to odovzdám aj ručne a aj napr. na USB klúči tak má sumarizačná komisia vybaví asi o 2/3 rýchlejšie ako keď im zápisnicu odovzdám len ručne a oni to musia celé nahrávať. Myslím si , že prevzaté zápisnice ktoré sú spracované aj elektronicky by mali byť aspoň odmenené prednostným spracovaním , veď len málo pracovníkov si dáva túto námahu a uľahčuje prácu ŠÚ. Ďakujem za pochopenie

Nie, žiaľ, nie je to možné

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 10. 11. 2009 8:48)

Voličské preukazy zákon o voľbách do VÚC nepozná. Zákon si môžete stiahnuť na stránke MV z linku http://www.minv.sk/?pravne-predpisy-upravujuce-volby-organov-samospravnych-krajov aj vo worde, pomocou vyhľadávača sa môžete aj sám presvedčiť, že tento zákon nepozná žiadny iný "preukaz," len občiansky.
Voliť je možné mimo volebnej miestnosti volebného okrsku, v ktorom má volič trvalý pobyt, len v prípade vážnych zdravotných prekážok doma, alebo na inej adrese, ktorú volič oznámi najneskôr v deň volieb okrskovej volebnej komisii, ale len v rámci územia volebneho okrsku. Ak je volič napr. v nemocnici, v tom istom meste, ale v inom volebnom okrsku a nemôže z tej nemocnici odísť, nemôže ani voliť. Žiaľ.

Evidujem Vašu otázku aj ako podnet, aby v budúcnosti bolo možné voliť v rámci kraja prinajmenej predsedu (župana) a v rámci volebného obvodu (územie spravidla sa kryjúce s okresom) aj poslancov.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »